Після чергового тренування, на якому Сергій Кравченко разом із Іваном Литвиненком і Олександром Сніжком, затримався довше інших партнерів, клубна прес-служба поспілкувалася із капітаном команди.

– Сергій, перше питання традиційне: як пройшла відпустка?

– Відпустка пройшла добре, але вона вийшла дуже довгою. Якщо чесно, то хотілося скоріше повернутися і розпочати повноцінні тренування та грати. Сам я займався, як міг. Був і у Лондоні, і в Манчестері, подивився футбольні матчі високої якості. Далі був з родиною в Еміратах, після чого повернувся до Дніпра. Грав через сітку і дуже скучив за роботою, адже це дуже довго – два місяці, мабуть, у світі ніхто стільки не відпочиває, а потім готується на зборах. Між останнім матчем першого кола і першою офіційною грою навесні розрив у п’ять місяців – на мій погляд це жахливо.

– Чим запам’яталися матчі Англійської Прем’єр – ліги?

– Я взагалі люблю дивитися футбол вживу, адже так у тебе ширше картинка і якісь деталі бачиш інші, які неможна побачити не телеекрані. Тому отримав колосальне задоволення від футболу, стадіонів, атмосфери: все дружелюбно і завжди повні стадіони. В Манчестері поспілкувався з Олександром Зінченком, з яким раніше не був знайомий. Приємно було познайомитись, він показав базу «Манчестер Сіті», місто, тому все дуже позитивно.

– Це він тобі контрамарку на стадіон дав?

– Так, він мені і квітки зробив, на стадіон привіз, і я повинен був ввечорі їхати, але поїхав наступного дня зранку, адже йому там звичайно нудно, мало до нього приїжджають з України, тому він сказав, щоб я залишався, купив та поміняв мені квітки на потяг. То ж, дуже все гостинно було хоча раніше ми з ним і не були знайомі, але дуже класно поспілкувалися і тепер підтримуємо відносини.

– Зінченко вже пізнають у Манчестері?

-Звичайно. «Манчестер Сіті» – це один з кращих клубів світу, а можливо і кращий клуб на цей час по грі. Тому у самому Манчестері  фактично тільки дві пам’ятки – це «Манчестер Сіті» і «Манчестер Юнайтед». Так більше особливо в місті дивитися нема на що. Місто живе футболом, тому Зінченко там, звичайно, впізнаваний.

 – У відпустці ти багато грав у тенісбол. З ким саме ти грав?

– З багатьма грав: і з нашої команди, і з колишніми партнерами дніпрянами – там і Олександр Сваток, і Максим Третьяков.  З усіма грав, і перегравав. От і Зінченка на дуель викликав, адже він бачить, що я всіх обігрую, тому запитав, що це правда? І я його запросив сюди, кажу: «Приїдеш – побачиш». Так що, буде він у Дніпрі, тоді тут через сітку пограємо. Розповідав йому, що у нас класний СПА-комплекс є “Цунамі”, який взагалі не тільки кращий в Україні, а і за її межами. Так що, коли приїде, буде чим зайнятися.

– Граєте на інтерес?

– На колу, на пиво, на шоколадку – хто що полюбляє, на те і домовляємося. Треба на щось грати, щоб було цікаво.  Але тут головна мотивація в тому, що я потім викладаю фотографії, тому, якщо негідний рахунок, то потім образливо дивитися в Instagram, тому ці фото додають вогню матчам і мотивації.

– Радів би, якби тенісбол включили до Олімпійських видів спорту?

– Я б задоволенням, адже дуже класна гра, вона дуже доцільна для футболу. Тут і руху багато, хоча можливо він не такий довгий, як в грі, але ти постійно з м’ячем, і навіть не знаю, де така вправа подібна є, коли ти за годину більше тисячі разів зустрічаєшся з м’ячем. Це дуже розвиває техніку, координацію і мислення, оскільки там також треба думати, як і куди вдарити, кому як незручно. Так що гра – супер, і якщо він стане офіційним видом спорту, я навіть у нього кудись заявлюся. На Олімпіаду, можливо, поїхав би від України (сміється).

– А якщо грати два на два, то кого б ти собі партнером обрав?

– Думаю, що нашого тренера Євгена Баришнікова. Він дуже добре грає у цю гру, мабуть він найсильніший з усіх. Якщо грати з дійсно дуже серйозним суперником, з іспанцями чи бразильцями на Олімпіаді, то його би підготували, накололи уколів в коліно і вийшли грати.

– Як команда втягується в сезон?

– Та все відмінно. Все дуже скучили, і вже чекаємо на матчі. 27-го січня зіграємо з «ВПК-Агро», 30-го січня з «Кременем», і, на мій погляд, дуже добре, що вирішили зробити ці матчі, адже хочеться вже грати. Тренування цікаві – це і біг, і квадрати, і я з задоволенням приїжджаю на кожне заняття. Все класно.

– Новачки вже вписуються у колектив?

– Новачки – хороші хлопці. Я переконаний, якщо наш тренерський штаб їх запросив, значить, вони хороші футболісти. В СК «Дніпро-1» поганих футболістів не кличуть.

– Ну і останнє запитання. Сергій, який секрет твого футбольного довголіття, Що можеш порадити молоді?

– Якогось рецепту немає. Дякую батькам і Богу, що дали мені здоров’я добре. І тут здоровий сон, здорове харчування, відношення до себе правильне. І знову таки, я дуже сильно люблю футбол, тому в першу чергу треба поважати сам футбол, і тоді ти зможеш у ньому надовго затриматись.

Прес-служба СК «Дніпро-1»